Zarządzanie projektami europejskimi w nowej perspektywie

ul. Gospodarcza 26
20-213 Lublin
tel. (81) 710-46-30
fax: (81) 746-13-24

Cel:

​Przed Polską otwiera się właśnie ostatnia szansa na wykorzystanie znacznych środków europejskich. W latach 2014-2020 polscy beneficjenci będą mogli sięgnąć po ponad 300 mld zł z funduszy strukturalnych. Jednocześnie Unia Europejska podnosi znacznie wymagania i standardy związane z wykorzystaniem tych środków
w porównaniu do kończącego się okresu 2007-2013 (zorientowanie na rezultaty, koncentracja, rezerwa wykonania, wyższe standardy monitorowania i ewaluacji). Wprowadzone zostaną również zupełnie nowe instrumenty i mechanizmy dotowania przedsięwzięć rozwojowych (np. zintegrowane inwestycje terytorialne, nowe formy i szerszy zakres stosowania instrumentów zwrotnych). Zmieni się także układ i zakres oferowanego wsparcia w ramach przyszłych programów operacyjnych. Pojawiają się nowe wymagania, ale i nowe, wielkie możliwości.

Celem studiów jest dostarczenie wiedzy, rozwijanie kompetencji społecznych oraz umiejętności umożliwiających wykonywanie zadań z zakresu zarządzania funduszami i projektami UE. W szczególności studia rozszerzają umiejętności w zakresie: pozyskiwania funduszy unijnych, sporządzania wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych, procedur zarządzania finansami i programami, zarządzania operacyjnego finansami, przygotowania i prowadzenia ocen programów i projektów, kontroli procesu, monitoringu programów i projektów.

Dla kogo:

Studia kierowane są do osób zainteresowanych tematyką pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych przeznaczonych na realizację rozmaitych przedsięwzięć w różnego rodzaju instytucjach i obiektach gospodarczych (m. in. instytucjach publicznych, jednostkach administracji państwowej i terenowej, przedsiębiorstwach), w szczególności do kierowników i pracowników jednostek samorządu terytorialnego, instytucji administracji rządowej, jednostek budżetowych i komunalnych, właścicieli i menedżerów małych i średnich firm.


Polityka Prywatności