Chorzów, Polska

Psychologia w biznesie

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne
Do wyjaśnienia i rozwiązywania problemów pojawiających się w praktyce współczesnego biznesu niezbędne staje się poznanie psychologicznych determinant zachowania się człowieka (i to zarówno wykonawcy pracy, jak i jej „odbiorców”). różnice indywidualne między ludžmi są wyznacznikiem różnorodności ich zachowań, jakości ich pracy i jej wyników. przykładowo, konieczność wykorzystywania przez przedsiębiorcę wiedzy z zakresu psychologii ujawnia się w ramach każdej z podstawowych funkcji personalnych: planowaniu zasobów ludzkich, rekrutacji, doborze, wprowadzeniu do pracy, szkoleniu i doskonaleniu, ocenie efektywności, awansach, wynagradzaniu, przeniesieniach, degradowaniu i zwolnieniach z pracy, a tym samym w procesach formułowania i realizowania strategii personalnych oraz kształtowania kultury organizacyjnej. celem studiów jest dostarczenie ich uczestnikom wiedzy z zakresu psychologicznego i społecznego funkcjonowania człowieka w nawiązaniu do warunków w jakich przychodzi mu funkcjonować we współczesnym biznesie. wymagania nowych, coraz to doskonalszych umiejętności realizowane są w zakresie: wzrostu kompetencji interpersonalnych ważnych w relacjach międzyludzkich, autoprezentacji, komunikowania się, wywierania wpływu, obniżania stresem pracy, rozwiązywanie konfliktów i prowadzenia negocjacji, korzystania z nowoczesnych metod pracy, działań marketingowych, obsługi klienta.
Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia
Kultura, która nie posługuje się terminem osoba, nie ma nic do powiedzenia na temat miłości. Podobnie zresztą i psychologia, jeżeli nie posługuje się terminem osoba, będzie sprowadzała miłość do potrzeb biologicznych, będzie milczała w kwestii akceptacji patologii seksualnej, mając na uwadze poprawność polityczną.
Autor: Antoni Jozafat Nowak, Psychologia XX-XY, Rzeszów 2011, s. 87.
Psychologia
(…) filozofia jest nie od pocieszania, tylko od mówienia, jak jest. Pocieszaniu służy psychologia, ta paranaukowa podpora lewactwa i lichy substytut religii.
Autor: Bogusław Wolniewicz, Islam i my, „Najwyższy Czas!”, 12 października 2013, nr 42 (1221)
Psychologia
Jeśli chce się odkrywać nowe światy, najlepiej ich szukać poza psychologią. Daje ona złudzenie głębi, lecz takie samo złudzenie wywołują umieszczone naprzeciw siebie lustra.
Autor: William Kirk Kilpatrick

Aktualizacje proszę przesyłać na 

Polityka Prywatności